Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

מודים ומעודדים

מודים ומעודדים
קרן חקק
  • כ״ד בטבת ה׳תשע״ו (ינואר 5, 2016)
  • http://www.hechalshlono.org.il

אין הנחתום מעיד על עיסתו, אומר הפתגם הידוע, ואנחנו מסכימים איתו.
לכן ריכזנו כמה מכתבי תודה שקיבלנו, כדי שתוכלו להתרשם בעצמכם.

 

 

בעקבות סיור בנושא "זרמים ביהדות"
"ברצוני להביע את תודתי העמוקה לצוות ההדרכה של היכל שלמה.
בתאריך 2.1.13 ביקרו תלמידי מגמת מחשבת ישראל בהיכל שלמה כחלק מיום סיור בנושא זרמים ביהדות.
הביקור היה מעניין ומשכיל, התלמידים למדו וחוו.
תכני ההדרכה, העזרים והסרט תרמו להעצמת החוויה ולרשמים חיוביים ביותר מצד התלמידים!
תודה רבה לאפרת כלאף רכזת ההדרכה על ההדרכה הנעימה והמשכילה."
(עופר אשכנזי, מורה למחשבת ישראל, תיכון בויאר)

בת המצווה של תמר
"ביום יג שבט תשע"ב (3.12.12)  וביום ר"ח אדר תשע"ב (23.2.12) חגגנו את שמחת בת המצוה של בתנו תמר במוזיאון לאומנות יהודית בהיכל שלמה. האירוע הראשון נועד לחברותיה של תמר, והאירוע השני נועד לבני משפחתה. ראינו לנכון לציין את כניסתה של תמר לעולם המצוות בסיור הנוגע למוצגים יהודים, לתשמישי קדושה ובעיקר לספר היהודי. מצאנו את המוזיאון כמקום מתאים לכך הואיל והוא מקבץ אליו מוטיבים אלו. היה חשוב לנו שתמר תדריך בעצמה את הסיור כדי שהיסודות האמורים יופנמו אצלה בדרכה החדשה. במכתבנו זה אנו מבקשים להביע את תודתנו והערכתנו לצוות ההדרכה של המוזיאון, אשר התגייס לטובת הענין, ונטע בנו את התחושה כי שמחת בת המצווה שלנו חשובה לצוות המוזיאון לא פחות מאשר לנו ההורים. אנו מבקשים להודות לאפרת אשר ליוותה אישית את תמר בסיורים המקדימים, השיאה בפניה עצות חשובות להצלחת ההדרכה העצמית, שלחה לנו את כל חומרי ההדרכה, ואף נכחה בסיורים עצמם בזמן אמת והקפידה כי הסיור יצליח כפי שאנו דמיינו אותו במחשבתנו. כמו כן, אנו מבקשים להודות לקרן על הדרכתה את הקבוצות המקבילות של החברות ובני המשפחה. ההדרכות והליווי האישי מצידן של אפרת וקרן נעשה במאור פנים, בטוב טעם, בסבלנות ובנועם. גם בעניינים הטכניים והארגוניים נענו כל בקשותינו, לרבות ארגון האולם ונקיונו, ציוד המדיה, ועוד. עבודתן המסורה, המושקעת והמדויקת הביאה להצלחת הסיורים ולהותרת רושם רציני ומשמעותי בלב חברותיה של תמר ובלב בני המשפחה. המוצגים שנבחרו והסיפורים העומדים מאחריהן נגעו ללב כל השומעים.  עלו והצליחו!
(תמר כהן ובני המשפחה)

בעקבות סיור בתערוכות "היהודי הנצחי" ו"ובכל זאת אותיות פורחות"
"במסגרת תכנית למודי השואה האינטרדיסציפלינריים בהכשרת מורים בחינוך בבר אילן בחרנו לערוך ביקור בתערוכותיכם "היהודי הנודד" ו"אותיות פורחות" בהיכל שלמה המחודש. התערוכות, עוסקות הן באנטשימיות מחד ובעולם היהודי מאידך דרך הפריזמה הייחודית של המבע האמנותי, הראייה ההיסטורית והמחשבה המתבוננת הרפלקטיבית דרכה הועברו שני המפגשים עם מוצגי התערוכות ועם רציונאל האוצרות מאחוריהן שבו את לב הסטודנטים ,הרחיבו את תפיסת עולמם והעלו שאלות חשובות וחדשות להתמודד עימן באשר למקורותיה של השואה. התערוכות העשויות במחשבה רבה ובהבנת הקוד האסתטי של נושא השואה תואמות את דרך ההוראה האקדמית של תכנית הלימודים לתעודת הוראה בנושא השואה בהכשרת המורים. הן הוו גולת כותרת מרשימה ביותר עבור הלומדים בתוכנית . אנו מודים לכם על ההדרכה המקצועית על האירוח החם והמחשבה הטובה שבה התנהל המפגש"
(ד"ר שילהב קסט- מרכזת תכנית למודי השואה הכש"מ ביה"ס לחינוך בר -אילן)

בעקבות סיור בנושא "גוונים ביהדות"
"תודה על תרומתכם לסמינר "גוונים ביהדות" של בית הספר המשותף חוף הכרמל.
אנו מעריכים את תשומת הלב המיוחדת שהקדשתם לביקורינו ואנו בטוחים שביקור זה העשיר את תלמידינו ופתח עבורם צוהר לתרבות היהודית מזווית אמנותית ושונה מזו שהורגלו בה.
(צוות מחנכי י"ב, בית הספר המשותף חוף הכרמל, מעגן מיכאל)

בעקבות סיור התערוכה "היהודי הנצחי"
"בחג החנוכה ביקרתי במוזיאון שלכם עם קבוצת נוער בת 31 חברים בגילאי 31-31. המדריכה שלנו, קרן, הציגה בפנינו בקצרה את ההיסטוריה של ההיכל ואז פנינו לחלק העיקרי שלשמו באנו – תערוכת היהודי הנצחי. התערוכה הייתה מאלפת. המוצגים השונים חשפו בפנינו, ובעיקר בפני בני הנוער, את הכיעור שבגזענות בכלל והאנטישמיות בפרט. ברגישות רבה הפנתה קרן את תשומת לבנו למאפיינים שונים בדרך שבה בחרו להציג את היהודים כחורשי מזימות, כנטולי ערכים וכמזוהמים. בני הנוער התרשמו עמוקות מהתערוכה ובזכות הביקור ניתנה לנו הזדמנות לשוחח על ההיסטוריה של עם ישראל, על הרדיפות שעמנו סבל, על המשמעות ההיסטורית ועל המשמעות המעשית של גזענות ושנאה בחיי היום יום שלנו כאן בישראל. ב בהמשך ביקרנו גם במיצג אודות המגילות שהובאו מווילנה .כאנשים שהמילה הכתובה ובייחוד התנ"ך קרובה לליבם, המיצג היה מרשים ומועיל. גם כאן ההדרכה הייתה עניינית וברורה. בנוסף לכך זכינו לעדות של שמאי קינן אודות המבצע להבאת המגילות. בהחלט למדנו המון מהחלק הזה והתרשמנו בעיקר מהנכונות של רבים, כולל אנשי ממשל, להשקיע מאמצים ואמצעים כדי לשמר את המורשת של עמנו.  הביקור שלנו בהיכל היה מוצלח ביותר. אנחנו מודים לכם על העבודה החשובה שאתם עושים. ברצוני להביע את תודתנו ובעיקר את הערכתנו לקרן. ההדרכה שקיבלנו הייתה מועילה ומותאמת היטב לקבוצה שהגיעה. בני הנוער למדו המון וציינו את המקצועיות של קרן ואת היכולת שלה לתקשר נושא כל כך קשה בדרך שהקלה עליהם להקשיב. לאחר שסיימנו את הביקור בהיכל נסענו ליד ושם וגם שם קיבלנו סיור מודרך. יתכן והמחמאה הגדולה ביותר עבורכם היא שבני הנוער העידו שהחלק המועיל ביותר של היום היה דווקא בביקור אצלכם!"
(איתן קשטן)

בת המצווה של טל
"בתאריך כ"ט במר-חשוון תשע"ג (14.11.12)  חגגנו בת-מצווה לבתנו טל בירושלים. חלק חשוב מהחגיגה היה סיור במוזיאון "היכל שלמה" בהנחייתה של טל שהועבר לקבוצה של החברות של טל ולאחר מכן למשפחה. מעבר להתפעלות שלנו ושל אורחינו מהחדרים, מהמוצגים, מהעיצוב, מהתכנים ומהאווירה הנעימה, רצינו להודות לכל צוות המוזיאון ובמיוחד לאפרת על הסיוע, על האדיבות, על ההסברה, על הזמינות, על הנכונות, על הגמישות, על הפירגון, על התמיכה, על הרעיונות ועל שיתוף הפעולה לאורך כל הדרך"
(דסי ושחל שפירא)